5. ročník NADAČNÍHO BĚHU MAMUT Přerovem se bude konat v neděli 15. 5. 2016 od 9:30. Start všech závodů bude na náměstí T. G. Masaryka. Připraveny jsou tratě pro běžce všech věkových kategorií – startovat mohou děti již od 4 let, na které čeká jeden okruh kolem náměstí.
Trasy pro malé i velké
Hlavní závod pro ženy i muže má délku 8,2 km a poběží se z náměstí Wilsonovou ulicí a kolem řeky Bečvy k Laguně a zpět kolem střediska BIOS a loděnice. Pro nejlepší tři ženy a muže jsou připraveny finanční odměny. Závod je také letos zařazen do seriálu Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Účastnit by se měl také loňský vítěz Tomáš Blaha z Přerova, který ale na sportovním poli hájí barvy AK Kroměříž.
Přihlašovat se můžete nejpozději do 12. května zde, případně v den závodu nejpozději 30 minut před startem dané kategorie. První starty nejmenších závodníků začínají v 9:30 na Náměstí TGM, hlavní závod dospělých pak bude odstartován ve 12:00 na stejném místě.
Akci pořádají Nadační fond MAMUT, Město Přerov,MiKo Cycles, Atletický oddíl SK Přerov pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. Akce je součástí letošního ročníku Mamut Tour.