Ve čtvrtek 26. května 2016 v Přerově na Trávníku cvičily od 9:00 hodin složky IZS, hořel tam totiž panelový dům. Operační středisko HZS Olomouckého kraje přijalo hlášení o šlehajících plamenech a silném dýmu z několika oken panelového domu v Přerově, ulice Trávník.

 Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova a Olomouce, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Přerova, Oseku nad Bečvou, Radslavic a Horních Moštěnic.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár vznikl na několika místech panelového domu. V důsledku silného zakouření v prostoru schodiště a z důvodu vzniklé paniky a neřízené evakuace před příjezdem složek IZS na místo události, se někteří obyvatelé nadýchali nebezpečných zplodin hoření, popálili se na různých částech těla a utrpěli další zranění.

Velitel zásahu rozhodl o zřízení štábu velitele zásahu a o vytvoření stanoviště přednemocniční zdravotnické pomoci v blízkosti zasaženého objektu. V průběhu cvičení hasiči evakuovali osoby po schodišti a přes střechu sousedního domu a také museli zlikvidovat fiktivní ohniska požáru.

Cílem cvičení bylo zdokonalit společné postupy složek IZS při řešení požáru výškové budovy s výskytem většího množství zraněných osob. Jednotlivé složky prověřovaly vzájemnou koordinaci prostředků a sil při takto složitém zásahu s velkým počtem zraněných, procvičovaly evakuaci osob z výškové budovy, organizaci zásahu, zřízení štábu velitele zásahu a další.

Cvičení se kromě hasičů, kterých bylo celkem 44, zúčastnili i Policie ČR, Městská policie Přerov a zdravotnická záchranná služba.

Zdroj: HZS ČR

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru