Tučín, Želatovice, Pavlovice u Přerova, a Hlinsko na Přerovsku mají problémy s nákladními auty, která tudy projíždí především z kamenolomu v Podhůře. Kamiony ničí silnice v těchto obcích. Nadměrný provoz navíc obtěžuje obyvatele.

„Komunikace jsou úzké, kamiony najíždí při míjení s auty na chodníky, což je riskantní. V obcích je také zvýšený hluk, trpí kanálové výpustě, praskají domy. Silnice jako taková se stala nebezpečnou i pro osobní auta,“ řekl starosta Tučína Jiří Řezníček.

„Přerov a přilehlé komunikace vnímáme jako velký problém. Shodli jsme se na tom, že průjezd kamionů zejména z Podhůry trojkovou silnicí na Přerov je dlouhodobě neudržitelný,“ doplnil Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj teď proto podpoří zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun na kritickém zhruba desetikilometrovém úseku z Podhůry na Želatovice u Přerova.

„Náš názor je, že by státní správa měla rozhodnout tak, aby tato komunikace byla uzavřena pro auta nad 12 tun. Silnice by mohla být zákazovými značkami osazena po správních řízeních do konce června,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

Toto opatření se už osvědčilo v přerovské místní části Kozlovice, kam kamiony nad 12 tun nesmí zhruba dva roky. Těžká doprava se však přesunula do jiných obcí. Olomoucký kraj chce proto situaci v oblasti řešit komplexně. Cílem je odklon nákladních aut na silnice první třídy. Hejtmanství v této souvislosti bude tlačit na ministerstvo dopravy, aby dokončilo úsek dálnice D1 u Přerova nebo průtah městem.

Zdroj: OK

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..