Policisté budou moci nahlédnout do historie přerovského kamerového systému.

podpis-smlouvy-primator-policieKoordinační dohodu o vzájemné spolupráci podepsal dnes primátor Přerova Vladimír Puchalský se zástupcem Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Martinem Lebduškou. Dohoda definuje společný postup republikové a městské policie při zabezpečování veřejného pořádku. Poslední úmluva o spolupráci byla podepsána v roce 2010 – po šesti letech byla ale v některých věcech překonána a bylo třeba ji zaktualizovat.

„Účelem dohody je zkvalitnit, zjednodušit a sjednotit vzájemnou spolupráci – a to tak, aby se lidé ve městě cítili bezpečně,“ shrnul primátor Přerova Vladimír Puchalský (SpP). Jednou z konkrétních novinek je například to, že republikoví policisté budou mít možnost vzdáleně nahlížet do historie záznamů městského kamerového systému. „Vstup do záznamového zařízení pro nás znamená být rychlejší a operativnější při řešení nejrůznějších trestných činů či potyček, které se odehrávají na území Přerova,“ konstatoval vedoucí územního odboru Policie ČR Přerov Martin Lebduška. Jak dále řekl, mnohdy se šetření případu dostane do důkazní nouze, takže možnost přehrát si zpětně určitý děj, znamená možnost mít v ruce důkaz.

Dohoda přesně vymezuje nejen oblast vzájemné spolupráce, ale i konkrétní formy a úkoly, které ponese na bedrech město, republiková a městská policie. Úkolů i závazků je celá řada a podrobně jsou rozepsány v deseti bodech.

„Krátce mohu zmínit například spolupráci na úseku prevence kriminality, společný postup při kontrolách dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým, společně budeme řešit problémy spojené s okolím nákupních center. Spolupracovat budeme i při měření rychlosti na teritoriu města,“ doplnil ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Dohoda nabyla platnosti dnem podpisu a uzavřena byla na dobu neurčitou.

Zdroj : www.prerov.eu   /   Foto: Koordinační dohodu o vzájemné spolupráci podepsal primátor Přerova Vladimír Puchalský (vlevo) s vedoucím územního odboru Policie ČR Přerov Martinem Lebduškou v úterý 26. dubna.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..