Primátor Přerova Vladimír Puchalský zaslal dnes ministru zemědělství Marianu Jurečkovi otevřený dopis. Jedná se o reakci na články, které popisují situaci kolem areálu přerovského výstaviště.


Otevřený dopis M. Jurečkovi

 

Pane ministře,
po prvním čtení článku „Přerov prohádal šanci na výstaviště“ a Vašeho rozhovoru „Radní promarnili příležitost“ v MF Dnes dne 14. 4. 2016, jsem mávl rukou a říkám si, že to vše organizuje „banda Urbanec“, ale druhé čtení mne nenechalo v klidu. Ano, tuto partu kolem Urbance a Záchy legitimizuje člen vlády, ministr zemědělství, a to je vážná věc. Proč to asi dělá? Pro prosté předvolební PR, tak to asi ne, jsou v tom hlubší atavismy, možná uražená ješitnost, nebo potřeba si prostřednictvím i peněz města Přerova splnit osobní sen. Soukromý zájem! Pohádku o přerovském výstavišti, které demagogicky srovnává s výstavištěm brněnským! A je přitom zcela průhledné, že se pan ministr nechal osedlat osobními a politickými zájmy některých, frustrovaných, členů přerovské ODS.
Oba výše uvedené texty jsou plny účelových tvrzení, polopravd a lží. Asi jsme seděli každý na jiném jednání. Pane ministře, já, kdybych byl ministr zemědělství, tak přerovské výstaviště je pozlacené, je branou do výstavišť ČR. Jednoduše řečeno, bych se snažil Přerovu, regionu a Moravě přinést to nejlepší. Tak jako se my, v koalici, snažíme se značným tahem na branku Přerovu zajistit urychlenou dostavbu dálnice, průmyslovou zónu, obousměrnou ulici Palackého, další dopravní obsluhu, např. průpich a průtah, rozšíření Mádrova podjezdu, napřímení Tovačovské ulice, či povodňová opatření atd. To je koaliční odpovědnost k Přerovu, to jsou priority zajišťující stabilitu, rozvoj a prosperitu města. Mohou Vám to potvrdit kolegové ve vládě. Předseda vlády B. Sobotka, ministr dopravy D. Ťok, ministr průmyslu a obchodu J. Mládek.
Nikdy jsem v této souvislosti nezaznamenal náznak Vaší pomoci v těchto pro Přerov strategických investicích. Co jsem se ve zmíněných textech našel, jsou pouze „hraběcí rady z Rokytnice“.
Pane ministře Jurečko, v zájmu objektivního posouzení možností přerovského výstaviště Vás žádám, ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. O veřejném přístupu k informacím, o zveřejnění obsahu sdělení, které Vám zaslal ředitel Výstaviště České Budějovice a.s. pan Friedrich.
Vladimír Puchalský
primátor města Přerova


Zdroj: www.prerov.eu

Comments( 2 )

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..