Včera se hrálo za vytrvalého deště a s nepřízní počasí se o něco lépe vyrovnali domácí Mammoths.

prerov-mammoths-logoAž na pár vyjímečných, ale o to více oceňovaných pasech se na přerovském hřišti převážně ukrajovaly yardy běhovou hrou. Snad i díky jednosezónním zkušenostem z jedenáctkové ligy byli z počátku nebezpečnější hosté z Brna. Nicméně díky disciplinované hře Přerovské obrany se za celý zápas dostaly jen k pokusu za tři body, který byl dlouhou dobu jedinou změnou na ukazateli skore. Jednou z hlavních příčin přerovské neschopnosti skórovat bylo kupení individuálních i týmových chyb. Těžko říct jakou roli sehrál přechod z 8s na 11s fotbal, ale několikrát se stalo, že Mamuti hráli s jedním hráčem navíc, nebo naopak s jedním hráčem méně. Mokrý balón také dělal své a než si na tuto skutečnost hráči zvykli, bylo k vidění několik špatných snapů a dalšího zpracování míče.
Po poločase se přizpůsobila přerovská útočná hra nejen soupeři, ale také počasí. I když útok zaznamenal několik slušných akcí a tzv. hýbal s balónem, byli několikrát vráceni za prohřešky proti pravidlům. Podobný průběh hry bylo ale možné zaznamenat na obou stranách. Kombinací zastavených akcí a vlastních chyb přišli Pitbulls kousek od své endzony o míč a Přerovská offense hned z prvního pokusu toto zaváhání potrestala. Hostující Michal Bock šestiardovým během zaznamenal premiérový touchdown za Přerovské Mamuty a rázem byl výsledek opačný. Následný pokus o extrapoint nevyšel kvůli přehozenému snapu, ale i to lze s velkou pravděpodobností přičíst mokrému míči. Nyní čekalo Přerov dlouhých devět minut bránění hubeného náskoku. Pitbulům stačilo kopnout opět za tři body a mohlo se začínat od začátku. Kdo znovu držel naděje na výhru byla obrana domácích. Na obou stranách se rozehrál boj s časem a jakákoli taktická či individuální chyba mohla znamenat zmar nebo naopak zdar. V závěru i díky výraznému eliminování prvotních chyb, zlepšené hře útoku a special týmů se nakonec Mamutům povedl vstup do vyšší ligy po těsné výhře 6:3.
I přes opravdu nepěkné počasí se na zápas přišlo podívat asi sto věrných fanoušků, kteří možná neviděli ten nejhezčí fotbal který kdy Mamuti předvedli, ale určitě se nenudili. Vyrovnaná hra obou týmů a těsný výsledek nenechal nikoho klidným až do posledního hvizdu. Celý zápas si držel poměrně vysoký standart férovosti o kterou se zasloužila i čtveřice můžů v pruhovaném.

 

prerov-mammoths-team
Vítězný tým Přerov Mammoths

 

Odvetný zápas obou mužstev je naplánovaný na úplný konec základní části, kdy 18.6. pojedou Mamuti na horkou půdu do Brna. Je pravděpodobné, že se za tu dobu mohou potkat dva rozdílné celky, protože americký fotbal je tvrdý a nekompromisní sport. I dnes musela zasahovat lékařská pomoc, ale doufáme, že se brněnský hráč dá brzy dohromady. Nejen zdravotní stav hráčů, ale i nabírání zkušeností během ostatních zápasů může mít zásadní vliv na jejich další měření sil.
Za čtrnáct dní (23.4.) čeká Přerov Mammoths další brněnský celek Alligators, který už může „kousat“ o něco víc než Pitbulové. Brněnští Aligátoři jsou velezkušeným týmem, který má zkušenosti i z nejvyšší (ČLAF) ligy a proto se nedá čekat ze strany Přerova nějaké podcenění. Ani Alligators se po „naší“ dnešní výhře nemůžou spoléhat na to, že jim stačí jejich bohatá historie a Mamuti se porazí sami. Víc může napovědět nedělní zápas s týmem Knights který se hraje od 16:00 ve Znojmě. Zde se ukáže, zda Aligátoři patří do vyšších pater, nebo si zaslouží hrát nejnižší jedenáctkovou ligu.

Foto: Jiří Miklas / fotogalerie ZDE

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..