V jejich rukou skončily čtyři osoby, které zásobovaly Přerovsko drogami.

V minulém týdnu přerovští kriminalisté úspěšně završili několik měsíců rozpracované případy a obvinili čtyři osoby, které se dopustily protiprávního jednání tím, že vyráběly a prodávaly pervitin. Jednalo se o muže, ženu a partnerský pár, kteří se vzájemně znali a zásobovali zbožím především Přerovsko.

Dne 19. dubna v odpoledních hodinách zadrželi policisté specializovaného útvaru olomouckého kraje společně s kriminalisty prvního dealera před obchodním centrem v Přerově na ulici Denisova. Při zadržení byly použity donucovací prostředky a celá akce proběhla rychle a bez kladení odporu podezřelé osoby. Šetřením policisté zjistili, že 41letý muž vyráběl a následně prodával, předával zdarma nebo za určitou protislužbu, především za dodání léků určených k výrobě drog, metamfetamin a to minimálně už od roku 2014 a vyráběl ho v bytech v Přerově. Dávky prodával za částky od dvou set do tisíce korun a mezi jeho odběratele patřila více než desítka osob. Při domovní prohlídce byla u něho zajištěna varna a různé chemikálie.

 

 

Ve stejný den byl o pár hodin později zadržen na benzínové čerpací stanici v Přerově na ulici Polní i 45letý muž a v místě přechodného bydliště i jeho 33letá družka, která již v minulosti byla za obdobnou činnost odsouzena. Kriminalisté zjistili, že i tento pár úspěšně zásoboval stejně jako jejich kolega, Přerovsko a to minimálně od roku 2015. I u nich byla provedena v místě bydliště domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor a pozemků (auto), kde byly zajištěny, stejně jako u předchozího obviněného, chemikálie a varna určená k výrobě drog.

Poslední obviněnou se stala 32letá, která byla dealerkou a látku prodávala dalším lidem v jejím okolí a to nejen za peníze, ale také za různé služby. Pervitinem určeným k prodeji ji zásoboval partnerský pár. Podezřelá zásobovala další osoby také marihuanou, která patří rovněž mezi zakázané látky. Žena byla zadržena o den později na jedné z přerovských ulic a skončila v policejní cele. Po provedených nezbytných úkonech byla následující den propuštěna na svobodu, tak jako všichni zadržení, kteří také strávili noc v policejních celách.

Kromě 33leté ženy nebyl ani jeden z nich v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. S kriminalisty zadržení spolupracovali a k nelegální činnosti se doznali. Všichni byli také uživatelé drog a byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim může soud uložit maximální trest ve výši 5 let.

Zdroj: por. Mgr. Miluše Zajícová   /   www.policie.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..