I když ještě není ani polovina roku 2016, přerovští radní už teď mají jasno, které dopravní stavby budou chtít realizovat v roce 2017. Odhlasovali opravu ulic v Henčlově, rekonstrukci Kainarovy ulice a vnitrobloku v ulici Klivarova v Přerově. Kromě toho souhlasili se zpracováním projektové dokumentace na opravy chodníků, které jsou ve špatném stavu. Na opravy místních komunikací je pro příští rok vyčleněno 10 milionů korun.

„V místní části Henčlov se bude jednat o opravy v ulicích Nová a Martinská, do kterých investujeme zhruba milion a čtvrt. Počítáme s opravou silnice, v plánu je i úprava obrubníků v místech pro přecházení a v místech přejezdů. Projekt zahrnuje rovněž rekonstrukci chodníku podél rodinných domů,“ nastínil náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Opravy se dočká také vnitroblok v Klivarově ulici v Přerově. Tam je v plánu výstavba asfaltobetonové příjezdové komunikace, parkovacích stání v zámkové dlažbě, v projektu je i nové odvodnění zpevněných ploch ve vnitrobloku a také nová kontejnerová stání. Předpokládané náklady na stavbu byly vyčísleny na 1 milion 800 tisíc korun. „Největší investice půjde do Kainarovy ulice. Za 5 milionů korun by tam měla být upravena příjezdová komunikace, upravena stávající silnice ve dvorním traktu, v plánu je rozšíření parkoviště, úprava chodníků a nezapomněli jsme ani na plochy pro kontejnery,“ doplnil vedoucí odboru majetku přerovského magistrátu Zdeněk Vojtášek.

Radní rovněž odhlasovali zpracování projektové dokumentace na opravy přerovských chodníků, jejichž kvalitu lidé často a dlouhodobě kritizují. Předpokládané náklady budou v rozpětí 560 tisíc až 1 milion 400 tisíc korun.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..