Den Země si připomene konkrétními akcemi i Přerov – a oslava svátku Země se ponese v zábavném, poučném i pracovním duchu.

 
den-zeme-uklidV sobotu 16. dubna se Přerované mohou připojit k akci Ukliďme Česko. „Spolu vyčistíme jeden z nejkrásnějších koutů města – okolí přerovských lagun. Sraz je v devět hodin ráno u budovy ORNIS v Bezručově ulici. Zájemci by se měli vybavit nejen vhodnou obuví, ale i pracovními rukavicemi,“ uvedla Yvona Machalová z přerovského magistrátu. Zároveň připomněla, že aktivitu podpoří každý člověk, který se pustí třeba do úklidu svého okolí.

 
Další akce je naplánována na pátek 22. dubna na louce v areálu zahradnictví Michalov, kde od devíti ráno do dvou odpoledne bude probíhat oslava Dne Země. V samotném parku pak čeká na návštěvníky ukázka svozové techniky, pro děti jsou připravené dovedností soutěže a atraktivitou má být především ukázka dálkové řízení sekačky. V areálu ORNIS a BIOS čeká na malé i velké účastníky výroba ptáčků ze šišek a prohlídka záchranné stanice.

 

Milovníci přírody a procházek mohou přijít do Michalova i v sobotu 23. dubna, kdy se tu od devíti hodin ráno uskuteční prohlídka jarního parku. Sraz je tradičně u budovy ORNIS.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..