absolventske-koncerty-plakatAbsolventi letos v městské galerii vystaví busty v nadživotní velikosti i tematické série

Kašírovaný papír a z něj modelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické loutky inspirované Harry Potterovskou  ságou, reálné portréty známých osobností nebo velké keramické objekty letos doplní již tradiční jarní Absolventskou výstavu výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka  v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Čtvrtý ročník přehlídky tvorby mladých umělců odstartuje vernisáží v úterý 26. dubna v 17 hodin za hudebního doprovodu žáků kytarového oddělení ZUŠ Electric Stringe pod vedením Bohdana Mrtvého.

TZ – Absolventi letos v městské galerii vystaví busty v nadživotní velikosti i tematické série

Kašírovaný papír a z něj modelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické loutky inspirované Harry Potterovskou  ságou, reálné portréty známých osobností nebo velké keramické objekty letos doplní již tradiční jarní Absolventskou výstavu výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka  v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Čtvrtý ročník přehlídky tvorby mladých umělců odstartuje vernisáží v úterý 26. dubna v 17 hodin za hudebního doprovodu žáků kytarového oddělení ZUŠ Electric Stringe pod vedením Bohdana Mrtvého.

Na rozdíl od loňska, kdy z důvodu přechodu výtvarného oboru na nový vzdělávací program vystavovali výhradně žáci prvního stupně, zhlédnou návštěvníci galerie letos i tvorbu dospělých absolventů druhého stupně ZUŠ. „Někteří z nich navštěvovali výuku u nás až 13 let, a to je už opravdu zárukou, že si svůj předmět zájmu ve výtvarném umění našli,“ zmínil vedoucí výtvarného oboru ZUŠ Vladislav Časta. Jak doplnil, letošní rok je pro žáky i pedagogy výjimečný tím, že se nese v duchu oslav stého výročí založení ZUŠ.

Každoročně nadupaná expozice obrazy i objekty všech směrů a technik bude letos výjimečná početnějším zastoupením tzv. velkých objektů. „Z větší keramiky bych zmínila například mořskou pannu, velkoplošné obrazy bude zastupovat malba o velikosti A1,“ láká na zajímavé exponáty vyučující Lenka Březinová. Pod jejím odborným dohledem někteří žáci pracovali celý rok i na tzv. tematických minisériích, které budou prezentovat například keramika a malba nebo větší grafické celky, malby na sklo a mozaiky.

Překvapivě teprve ti mladší absolventi ze třídy od pedagožky Světlany Lašákové  vystaví rozměrné busty, z umělecké dílny starších žáků téže učitelky a výtvarnice pocházejí keramické loutky postav z Harry Pottera. „Reálné portréty pak představí osobnosti, jako jsou třeba John Lennon, Freddie Mercury nebo Marilyn Monroe,“ doplnila Lašáková.

Smyslem absolventské výstavy je prezentovat nejzdařilejší práce, které vznikly během uplynulých let žákovy docházky. Žáci během studia projdou a okusí všechna výtvarná odvětví, jednotlivými ročníky docházky prolínají tři tematické okruhy, a sice kresba z představy, kresba podle skutečnosti a návrhová kresba. Vedle toho mladí studenti okusí například i sochařské modelování, tvorbu reliéfů či portrétní nebo figurální plastiku.  Talentové zkoušky do výtvarného oboru se letos konají 15. a 16. června v 16.30 hodin v prostorách v Máchově ulici 10 v Přerově.

Výstava mladých výtvarníků bude k vidění do 29. května.

Lada Galová, vedoucí Galerie města Přerova

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..