Téměř dva miliony korun poputují letos do výsadby stromů, které zakoření na nejrůznějších místech Přerova a v jeho místních částech. Řádově bude ve městě vysazeno okolo čtyř stovek stromů. Mladé dřeviny mají nahradit přestárlé či nemocné stromy, které byly v uplynulém období pokáceny.

nove-stromy-001„V těchto dnech jsme zahájili první etapu výsadby za částku převyšující čtvrt milionu korun. Vysadíme 88 javorů, 20 sakur, 5 dubů a jednu douglasku – a to v ulicích Kozlovská, generála Janouška, Dvořákova, Hranická, Želatovská, náměstí Přerovského povstání, náměstí Svobody a Františka Rasche. Sázet se bude také v místních částech Popovice, Újezdec a Penčice,“ shrnul náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO). Ten zároveň připomněl, že náhradní výsadba je realizována na základě rozhodnutí orgánu ochrany přírody coby náhrada za povolené kácení. „Druhá etapa náhradních výsadeb čítá 150 stromů v druhové skladbě lípa, javor, dub, platan, sakury. Do země půjdou stromy od jara do podzimu a město za ně zaplatí milion korun,“ doplnila Hedvika Hubáčková z přerovského magistrátu.

Třetí etapa je naplánována na podzim letošního roku. Za 700 tisíc korun má být nakoupeno dalších 150 stromů – konkrétně se bude jednat o lípu, javor, olši, sakuru, dub a švestky.

Zdroj: www.prerov.eu  Foto: nová výsadba stromů na náměstí Přerovského povstání, archiv PiTV

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..