zubr-pivex-2016Pivovar Zubr triumfoval v nejprestižnější pivní soutěži pořádané v České republice Pivex 2016. Absolutním šampionem mezi všemi zúčastněnými pivy bez ohledu na kategorii se stal Zubr Premium, který zároveň opanoval i kategorii ležáků. Mimořádný úspěch pivovaru Zubr zvýraznil i Zubr Gold, který zvítězil mezi výčepními pivy. Pivovar Zubr tak ovládl obě nejprestižnější kategorie Pivexu 2016. Další skvělé umístění zaznamenal i Zubr Classic, který obsadil druhou příčku v kategorii výčepních piv a Zubr Classic tmavý, který obsadil bronzovou příčku v kategorii tmavých piv.

Pivovar Zubr tak pokračuje v úspěšném rozšiřování sbírky ocenění z těch nejprestižnějších pivních soutěží a potvrdil pozici nejoceňovanějšího pivovaru v České republice za posledních dvacet let. „Velkého vítězství na letošním Pivexu si velmi vážíme. Je potvrzením, že důraz na kvalitu, tradici a poctivou výrobu se vyplácí. To koneckonců oceňují nejen odborníci z poroty, ale především také naši zákazníci, kteří jsou těmi nejpřísnějšími hodnotiteli,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Že se na Moravě vaří výborná piva, potvrdily i další značky z holdingu PMS. Pivovar Holba si odnesl první místo mezi ležáky v soutěži Zlatý soudek Pivexu a pivovar Litovel zvítězil v kategorii tmavých piv se svým Litovelem Dark.

Do tradiční soutěže Zlatý pohár, který se letos konal již po čtyřiadvacáté, přihlásilo 15 českých pivovarů celkem 45 značek. Soutěž probíhá dvoukolově, první kolo se konalo již v listopadu 2015, druhé v lednu letošního roku. Hodnocení probíhá anonymně. Odbornou garanci a společnou produkci dvoukolového degustačního hodnocení zajišťuje Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze. Slavností vyhlášení se konalo v předvečer zahájení mezinárodních potravinářských veletrhů SALIMA.

Pivovar ZUBR, a.s., tradiční český výrobce působící především na Moravě, je společně s pivovary Holba a Litovel součástí holdingu PMS. Pivovar je držitelem ocenění Klasa A a Regionální potravina a známky CHZO „České pivo“. V loňském roce rozšířil svůj sortiment o 11° ležák Zubr Grand. Pivovar získal prestižní ocenění v degustační soutěži České pivo 2015 a to v kategorii světlé ležáky (1. místo Zubr Premium), kategorii 11° světlé ležáky (2. místo Zubr Grand), kategorii výčepních piv (2. místo Zubr Classic) a kategorii tmavé pivo (2. místo Zubr Classic tmavý).

TZ – 16. února 2016  / www.zubr.cz

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..