Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2015 budou uděleny v následujících kategoriích: 
 1. Cena za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy). Cena bude udělena konkrétní osobnosti s vazbou na Olomoucký kraj za její celoživotní přínos v oblasti kultury nebo památkové péče. 
 2. Výjimečný počin roku 2015 v oblasti umění. Je oceňována mimořádná umělecká aktivita (akce), která byla organizačně zajišťována nebo realizována fyzickou nebo právnickou osobou s vazbou na Olomoucký kraj, a to v následujících oblastech umělecké tvorby: 
  • hudby 
  • výtvarného umění 
  • divadla 
  • filmu, rozhlasu a televize 
  • literatury 
 3. Výjimečný počin v oblasti tradiční lidové kultury v roce 2015. Je oceňována mimořádná kulturní aktivita (akce) uskutečňovaná na území kraje v různých oblastech neprofesionálního umění. 
 4. Výjimečný počin v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot v roce 2015. Je oceňována mimořádná kulturní aktivita (akce) uskutečňovaná na území kraje např. v oblastech památkové péče, muzejnictví, knižní kultury, uchovávání kulturních tradic atd.) a je organizačně zajišťována či realizována fyzickou nebo právnickou osobou s vazbou na Olomoucký kraj. 
 5. Osobnost roku 2015 v oblasti kultury. Je oceňována osobnost s vazbou na Olomoucký kraj, která dosáhla v daném roce významných výsledků v některé z oblastí kultury či památkové péče nebo přispěla mimořádným způsobem k rozvoji některé z oblastí kultury v Olomouckém kraji. 
 6. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. 

Zdroj: www.prerov.eu   Foto: www.kr-olomoucky.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..