Přerov/ Silnice vedoucí podél přerovského náměstí Svobody bude od 18. listopadu jednosměrná. Důvodem opatření je větší bezpečnost – na komunikaci po obou stranách totiž parkují vozidla a úzký pruh znemožňuje plynulý průjezd aut.

„Ke zjednosměrnění dojde od křižovatky s ulicí Jungmannova až po křižovatku s ulicí Čechova,“ řekl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO). Tento záměr ale není žádnou novinkou. Už vloni na podzim, ještě za bývalého vedení radnice, byla tato silnice osazena zákazovými značkami, které upozorňovaly na to, že je silnice jednosměrná. Nově nastoupivší radní se ale rozhodli pro změnu – požadovali, aby na vozovce byl navíc vyznačený i pruh pro cyklisty, a teprve pak aby se komunikace stala jednosměrnou. Dopravní značky tedy byly na rok zakryty černým potahem a stále platila původní pravidla provozu.

znacky-namesti-svobody-01„Nyní se k záměru znovu vracíme. Od středy 18. do pátku 20. listopadu budou muset řidiči parkovat na jiných místech – a to právě z důvodů doplnění pruhu pro cyklisty. Od tohoto dne bude platit i značka, která zakáže řidičům vjíždět do jednosměrky,“ řekla závěrem Andrea Študentová z odboru majetku přerovského magistrátu.

Zdroj: www.prerov.eu  /  Foto: Na snímku náměstí Svobody v Přerově. Příští týden se tu znovu objeví značka Zákaz vjezdu.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..