nadrazi-koleje-vlaky-dronVýluka bude na trati platit vždy od půl deváté ráno do půl druhé odpoledne. V úterý a středu půjde o úsek Brno hlavní nádraží – Přerov. Rychlíky na trase Brno – Bohumín tak budou nahrazeny autobusy v úseku z Brna do Hulína a zpět.

„Tyto autobusy pojedou ve dvou linkách. Linka „Z“ obsluhuje stanice Vyškov na Moravě a Kojetín a z Brna odjíždí oproti pravidelnému jízdnímu řádu dříve.  V Hulíně je pak přestup z a na vlaky ve směru Ostrava a Bohumín. Linka „Ex“ je pak přímá linka z Brna do Hulína a naopak, opět s přestupy v Hulíně,“ shrnula mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Cestující z rychlíků na trase Brno – Olomouc – Šumperk – Jeseník pak pojedou autobusy v úseku Brno – Nezamyslice, osobní vlaky nepojedou mezi stanicemi Vyškov na Moravě a Přerov.

„Přímé vlaky pokračující z Přerova ve směru Olomouc jedou bez omezení a nečekají na spoje náhradní autobusové dopravy,“ dodala Šubová. Seznam spojů náhradní autobusové dopravy a výlukový jízdní řád je možné najít zde.

Ve čtvrtek a pátek pak bude výluka pokračovat ve stejné denní době v úseku Brno hlavní nádraží – Kojetín. Rychlíky na trase Brno – Bohumín tak nahradí autobusy v úseku Brno – Kojetín, cestující rychlíků z Brna přes Olomouc do Šumperka a případně Jeseníku budou opět muset jet autobusy v úseku Brno – Nezamyslice.

Osobní vlaky pak autobusová doprava nahradí v úseku Vyškov na Moravě – Kojetín. Výlukový jízdní řád pro tyto dny je k dispozici zde.

 

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy

Brno hlavní nádraží – před staniční budovou u viaduktu Křenová
Vyškov na Moravě – před staniční budovou (zastávka autobusů IDS JMK „Vyškov, žel. st.“)
Hoštice-Heroltice – u železniční zastávky
Ivanovice na Hané – před staniční budovou
Chvalkovice na Hané – v obci, na autobusové zastávce IDS JMK „Ivanovice na Hané, Chvalkovice na Hané“
Nezamyslice – před staniční budovou
Němčice nad Hanou – před nádražní budovou
Měrovice nad Hanou – na křižovatce k zastávce
Kojetín – před nádražní budovou
Chropyně – před nádražní budovou
Věžky – u žel. přejezdu
Hulín (trať 303) – před staniční budovou
Přerov – nástup před nádražní budovou, výstup na autobusovém nádraží, stanoviště č. 27, 28

(zdroj: České dráhy)

Zdroj: olomouc.idnes.cz / stk

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..