Přerov / Žluté kontejnery v Přerově doslova „přetékají“ plastovým odpadem. Ve městě a v jeho místních částech je rozmístěno 296 nádob – a víc se jich už na vymezená stanoviště ani nevměstná. Po sedmi dnech není na některých místech už kam ukládat ani „petky“. „Proto jsme se rozhodli, že od října nebudeme plasty vyvážet jen jednou týdně jako doposud, ale dvakrát,“ konstatoval jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

prerovane-tridi-odpadPřerované jedou víc a víc na vlně třídění. „Tak například v roce 2012 vytřídili 209 tun plastu, o rok později to bylo 250 tun a loni 314 tun,“ vzpomněla Yvona Machalová z odboru životního prostředí přerovského magistrátu. Letos se dá očekávat ještě vyšší číslo, a to mimo jiné i kvůli tomu, že od března Přerované třídí bioodpad, takže svoz komunálního odpadu probíhá v místních částech a vybraných lokalitách Přerova v úspornějším režimu – jednou týdně jim popeláři vyváží hnědé nádoby s bioodpadem a druhý týden s tím komunálním. Lidé se proto museli naučit využívat popelnici hospodárněji a častěji si rozmyslí, jestli si omezený prostor nádoby zaplní plasty.

„S tím, že jsme byli nuceni rozšířit svoz plastů, souvisí změna termínu svozu směsného komunálního odpadu pro obyvatele některých místních částí. Museli jsme přeorganizovat dosavadní zvyklosti a od 5. října budeme vyvážet odpady ve Vinarech, v Henčlově a ve Výmyslově v pondělí, v Lýskách ve středu a v Penčicích v pátek,“ řekl jednatel Bohumír Střelec. Občané místních částí dostanou informační letáky do schránek, zprávu jim zprostředkují i zástupci místních výborů.

[divide style=“2″]

Mapy sběrných míst tříděného odpadu

mapy-kontejnery-prerov-odkaz

 

ve městě a místních částech

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..