Vránův úřad se proslavil tím, že se stal přeborníkem v zabavování věcí až po uši zadlužených lidí přímo v domácnostech. Z odhadů vyplývá, že za čtrnáct let existence realizoval přes půl miliónu mobiliárních exekucí. Vrána byl dlouhodobě trnem v oku i pro řadu především menších exekutorů.

Jeho úřad, ač sídlí v Přerově, aktivně působí po celé ČR. Působení bylo tak aktivní, že i u mnohých soudců vyvolalo požadavky na to, aby se zavedla místní příslušnost exekutorů podobně, jako je tomu u notářů.

Dvě třetiny exekucí přerovský úřad realizuje na Moravě a 30 procent na území Čech. V posledních letech provádí na 70 tisíc exekucí ročně.

Exekutorský úřad Přerov zároveň organizuje obří dražby věcí zabavených v exekucích . Za celou dobu se jich účastnily již tisíce lidí toužící po výrazně levnější elekronice či autech dlužníků.

Soudce, advokát, exekutor

Tomáš Vrána se narodil v roce 1962 v Přerově. Je ženatý. Z prvního manželství má již dospělého syna. V roce 1985 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita).

Poté byl soudcem na okresních soudech v Karviné a Přerově. Následně na Krajském soudu v Ostravě a také jeho pobočce v Olomouci. Později vykonával advokátní praxi v Olomouci.

V září roku 2001 byl jmenován ministrem spravedlnosti do funkce soudního exekutora, a to hned v první skupině jmenovaných – patří k služebně nejstarším exekutorům v Česku.