Hned dva ministři navštíví v pátek 11. září Přerov. V dopoledních hodinách přijede ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, odpoledne dorazí ministr dopravy Dan Ťok. Oba budou jednat o budoucnosti města a regionu.

Mladek-Jan-ministrMinistr Jan Mládek přijede na letiště v Bochoři, kde se uskuteční jednání ve věci transformace letiště na průmyslovou zónu. Přítomni budou představitelé města i Olomouckého kraje, zástupci agentury CzechInvest a také obce Bochoř.

„Vybudování průmyslové zóny považuji za důležitou pomoc regionu, který se potýká s vysokou nezaměstnaností. Proto osobně přijedu jednat se zástupci města o budoucí podobě zóny, abych jejich potřeby mohl přetlumočit na vládě, která bude průmyslovou zónu projednávat,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Zóna o velikosti zhruba 400 hektarů má podporu přerovských radních – ti ale preferují, aby fungovala bez letiště. „Současný prostor by se totiž rozdělil na severní a jižní část – roztříštil se a tím pádem by byl pro velké a strategické investory nezajímavý. Takto budu hovořit i s ministrem,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský.

 

 

Tok-Dan-ministrVe stejný den – ovšem v jiné záležitosti – přijede do Přerova ministr dopravy Dan Ťok. Ten bude od čtyř hodin odpoledne jednat v místním kulturním domě s občany Dluhonic, kteří se stále snaží zvrátit trasu plánované dálnice D1 – a to dál od jejich obce.

„Navážeme tímto na všechny předchozí schůzky, které jsme s lidmi z místní části Dluhonice absolvovali a kde jsme se jim snažili vysvětlit, že bylo vydáno územní rozhodnutí a trasa dálnice je neměnná,“ konstatoval Antonín Prachař, který město Přerov zastupuje v dopravních záležitostech. Jak zdůraznil, není možno s občany polemizovat o odklonění trasy dálnice, na níž lidé netrpělivě čekají řadu let – ale stále zůstává otevřená cesta k dílčím kompromisům. „Na tomto projednávání budeme řešit širší souvislosti, neboť chceme, aby i s dálnicí byla v Dluhonicích zachována kvalita života obyvatel – nebo aby byla dokonce ještě lepší,“ doplnil Antonín Prachař.

 

Zdroj: www.prerov.eu

V Přerově 3. září 2015

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..