cyklobus-arriva2Přerov / Cyklobus Bečva vyjede letos naposledy v sobotu 26. září. Už teď je ale jasné, že tato sezóna byla úspěšná – od června do září si do hor vyjelo cyklobusem přes tisíc lidí a kapacita přívěsného vozíku, do něhož se vejde až třicet kol, byla téměř vždy na sto procent využita. Z Hané až do Beskyd se vydávaly celé rodiny i pracovní kolektivy.

„Oproti létům předchozím byl letos jízdní řád rozšířen. V červnu jezdil cyklobus v sobotu a v neděli, o prázdninách v pátek, v sobotu i v neděli, v září jen v sobotu. Celkem vyjelo do terénu čtyřicet spojů, “ shrnul přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Prvním nástupním místem pro cyklobus je Přerov, následuje Lipník nad Bečvou a Hranice. Všude tam mohli lidé přisednout i se svým kolem – pokud tedy měli rezervaci. O cyklobus byl totiž takový zájem, že si cyklisté objednávali místo až dva měsíce předem.

Ze statistik vyplývá, že nejvíce této služby využili Přerované. Ráno vyjeli autobusem až na Bumbálku – a zpět si mohli v sedle kola projet trasu podél řeky Bečvy až do Přerova. „Vzhledem k tomu, že si lidé službu oblíbili a využívají ji, připravujeme s partnerskými městy – Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi – výběrové řízení na provozovatele linky v příštích dvou letech,“ doplnil náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO). Zároveň připomněl, že nově budou mít města možnost změnit trasu linky.

„Pro sezónu 2016 zůstane ještě trasa stejná, o změně budeme uvažovat až v roce 2017. Jednou z možností je vedení linky do Trojanovic – nástupního místa pěších i cykloturistů na lanovou dráhu na Pustevny,“ uvedl Jiří Janalík.

 

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..