S okamžitou platností – od dnešního dne až do 18. září – je na Přerovsku zakázáno využívat povrchové vody ze všech toků a nádrží. Tento zákaz upravuje vyhláška, která dnes byla doručena i do osmapadesáti obcí, které patří k Přerovu. Není už možno zalévat zahrádky vodou z potoka, napouštět bazény, nebo třeba kropit silnice vodou z Bečvy.

Vodoprávnímu úřadu toto doporučení zaslali pracovníci Povodí Moravy, kteří už od konce července upozorňovali na komplikace, spojené s extrémně suchým obdobím a nepříznivou hydrogeologickou situací. „Z důvodů přetrvávajících klimatických podmínek, vlivem kterých došlo ke kritickému snížení průtoků ve vodních tocích, přistoupil vodoprávní úřad k tomuto opatření. Dochází ke kyslíkovému deficitu a k vážnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Petr Měřínský.

Pokud by sucho trvalo déle, byl by zákaz rozšířen i pro průmyslový odběr vody – tedy třeba pro podniky, které využívají vodní zdroje pro svůj provoz.

laguna

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..