Hodinovým veselým happeningem bude uvedena do provozu nově postavená lávka, která spojila břehy Bečvy u přerovských tenisových kurtů. V úterý 1. září v deset hodin dopoledne se bude u mostu hrát a zpívat, připravený je i program pro děti. Do „života“ tak bude přivítána moderní konstrukce, jejíž stavba přišla na 24 milionů korun.

dostal-stavbyvedouci-nova-lavkaŘeku překlenul předpjatý železobetonový trám se závěsy, který bude v případě povodní bezpečnější. Jeho stavba trvala rok. „Předposlední týden v srpnu proběhla na mostě dynamická zkouška, která úspěšně ověřila chování konstrukce. V současné době odstraňují dělníci staveniště, v pondělí 24. srpna lávku převezmeme a o den později se uskuteční závěrečná kontrolní prohlídka se stavebním úřadem,“ konstatoval Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu, který stavbu mostu dozoruje.

Poprvé se lidé po lávce projdou v úterý 1. září. „K poslechu jim zahraje kapela Harmony, akci bude moderovat René Jančík z Českého rozhlasu, pro děti jsme připravili drobné dárky,“ řekl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Přerované takto symbolicky přivítají most, na který čekali více než pět let. Lávku přes Bečvu poničily na jaře roku 2010 povodně – a až do konce léta roku 2014 byla konstrukce využívána s požehnáním statika jen provizorně, dočasně a s omezením. Absenci mostu pocítili především lidé, kteří touto trasou mířili do odpočinkové zóny města – do parku Michalov, na lagunu, k zahrádkářské kolonii a k Ornitologické stanici.

S dostavbou mostu došlo i k závěrečnému propojení cyklostezky, jejíž stěžejní část v délce necelého kilometru byla vystavěna v loňském roce. „Díky novým třiceti metrům stezky je teď trasa pro cyklisty celistvá,“ podotkl závěrem Zdeněk Dostál.

 

Zdroj : www.prerov.eu / Foto: Na snímku vlevo Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu a stavbyvedoucí Josef Spálovský. Takto kontrolovali stavbu v pátek 21. srpna.

Naše fotogalerie z průběhu stavby a krátké video před dokončením lávky najdete ZDE

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..