V pondělí 10. srpna 2015 byl v 2:01 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kaje únik čpavku v Přerově ze soukromé firmy na nábř. Dr. Edvarda Beneše. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova a z Olomouce. Hasiči po příjezdu zjistili, že se jedná o únik čpavku z chladícího zařízení. Z budovy bylo evakuováno 20 zaměstnanců z provozu. Hasiči na místě postavili dekontaminační stanoviště a připravili se pro zásah v protichemických oblecích. Strojník ze soukromé firmy se snažil stáhnout zbytkový čpavek z okruhu do připravených nádob. Do nebezpečné zóny se vypravila průzkumná skupina, která zjistila, že čpavek unikl pravděpodobně z vadného elektroventilu.

Současně s průzkumem uvnitř areálu hasiči vyjeli na několik míst v Přerově, aby provedli kontrolní měření. Všechna tato měření byla negativní, čpavek zůstal pouze uvnitř místnosti, ve které unikl.

Jakmile se strojníkovi podařilo odčerpat čpavek do sběrné nádoby, hasiči dekontaminovali místnost rozprášeným vodním proudem a odvětrali ji. Po kontrolním měření, které ukázalo jak v odváděné vodě, tak v ovzduší nulové hodnoty, předali hasiči místo události majiteli.

Likvidaci zásahu hlásil velitel v 4:48 hodin.

 

 

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..