Letos museli prvoligoví hokejoví Zubři kvůli náročnějšímu zápřahu během sezóny započít letní přípravu o něco dříve a především jinak. Už v pondělí 20.7. se proto sešli v tréninkové dílně kickboxerů na Osmeku, kde pod vedením zkušeného kondičního trenéra Tomigy nabírají svalovou hmotu a sílu. Na led poprvé vyjedou už toto pondělí, ovšem zatím ještě ve Zlíně.

Na úvodním tréninku v parku Michalov již nechyběly podepsané posily pro první ligu, obránci Lukáš Chmelíř s Jakubem Grofem a útočník Roman Pšurný, kteří se doposud připravovali individuálně. Do pátku Zubry čeká dopolední dril v Michalově, jenž bude doplněn i tenisem.

V pondělí 27. července už Zubři přejdou ze suché přípravy konečně na led. Zpočátku budou trénovat ve Zlíně, jelikož domácí MEO Aréna zahájí provoz až o týden později. „Snažili jsme se s provozovatelem stadionu dohodnout, ale nakonec se to nepodařilo, proto doma budeme trénovat na ledě až od 4. srpna. Pro první týden jsme našli náhradní řešení ve Zlíně,“ uvedl Lubomír Svoboda, generální manažer klubu.

Dočasný azyl bude sice náročnější na cestování, ale nabídne i výhody. Extraligový klub z Baťova města by totiž měl poskytnout prvoligovému Přerovu hráčskou injekci. “Počítáme s tím, že do tréninku s námi půjdou i někteří zlínští hráči, kteří se pohybují na hraně základního kádru. Uvidíme je v tempu na ledě a budeme tak mít snazší rozhodování, jestli je angažujeme,“ upřesnil Svoboda.

Na led Zubři vyjedou s hodně širokým kádrem, který se postupně bude zeštíhlovat a upravovat do finální podoby. “Do tréninku se zapojí všichni podepsaní hráči, dále pak ti, kteří jsou těsně před podpisem a samozřejmě i naši mladí. Všichni budou součástí týmu. Kdo nebude mít jistý základ, tomu vyřídíme hostování do druhé ligy, aby byl neustále v herním vytížení.“

Soupiska Zubrů aktuálně čítá sedm potvrzených jmen, ale k nim se v průběhu tohoto týdne přidají další.”U některých hráčů budou jednání finišovat podpisem smlouvy. Poté přijde na řadu skupina našich mladých a okolo 10. až 15. srpna už budeme znát, kdo je na hraně základní sestavy v extraligových klubech. Vedeme jednání se Zlínem, Kometou Brno a s Olomoucí. Z těchto klubů bychom chtěli využít pět až šest hráčů,“ dodal generální manažer Lubomír Svoboda.

Autor: Aleš Novotný/HC ZUBR Přerov (www.hokejprerov.cz)

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..