PŘEROV /Celkem 377 dětí se narodilo v první polovině letošního roku v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl červen, kdy zvolilo Nemocnici Přerov pro příchod svého potomka na svět celkem 70 maminek.

Mezi novorozenci bylo v prvním pololetí letošního roku 195 chlapů a 182 děvčat. Porodníci pomáhali na svět také dvojčátkům, kterých se narodily tři páry. „Pro srovnání se u nás letos narodilo v první půlce roku jen o něco méně dětí než v roce 2014, kdy jich bylo ve stejném období 414,“ uvedla vrchní sestra porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice Přerov Mgr. Radmila Šimoníková.

[clear]

Moderní porodní oddělení Nemocnice Přerov nabízí budoucím maminkám uzavřené porodní boxy, jež poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. „Mezi maminkami je stále oblíbenější bonding, novinka kterou jsme zavedli v loňském roce,“ sdělila Mgr. Šimoníková a dodala: „Bonding podporuje budování základních emočních vazeb mezi matkou a dítětem tím, že se novorozence ihned po porodu svěří do péče maminky a jejího doprovodu.“ Maminky mají během porodu k dispozici rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.

Zdroj: metropole.regiony24.cz / Autor: Radka Miloševská,

foto Porodnice Nemocnice Přerov /Autor / zdroj: agel.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..