Přijďte poznat své sousedy! Tato výzva z plakátu je pozvánkou na Mezinárodní den sousedů, který se bude v Přerově slavit v sobotu 30. května od devíti hodin ráno do dvanácti. Hlavním stanovištěm bude průjezd ve Wilsonově ulici – naproti prodejny Baťa. Přímo na ulici bude knižní bazar, kde si lidé mohou vyměnit nebo darovat knihu, která už je pobavila, potěšila, nebo vzdělala…

„Vítáni budou všichni, kteří se budou chtít jen zastavit, popovídat nejen o knihách, ochutnat moučník nebo si odnést pěknou fotografii, kterou jim za symbolický poplatek věnuje profesionální fotografka Zuzana Bobovníková. Součástí akce bude i výstavka studentských výtvarných prací,“ říká organizátorka akce, přerovská radní Helena Netopilová.

Svátek sousedů se bude tímto způsobem v Přerově slavit poprvé. Ve světě se přitom „sousedské party“ konají už několik let a patří k oblíbeným květnovým akcím. Svátek vznikl v roce 1999 v Paříži a v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech. Česká republika se do oslav poprvé zapojila v roce 2006.

 

sousedi

 

Zdroj: www.prerov.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..