Přerov/ Od podzimních komunálních voleb byla kancelář tajemníka přerovského magistrátu opuštěná. První dubnový den usedl za stůl nejvyššího úředníka jednapadesátiletý Petr Mlčoch – vsetínský rodák, který dvaadvacet let pracoval jako tajemník Městského úřadu v Odrách. „Tohoto místa jsem se vzdal, protože jsem nenašel společnou řeč s novým starostou. Věřím, že v Přerově se zástupci radnice najdeme shodu,“ říká čerstvě jmenovaný tajemník Petr Mlčoch.

Po absolvování gymnázia ve Vsetíně vystudoval učitelství fyziky a chemie v Ostravě, ale za katedrou stál jen tři roky. V srpnu roku 1992 nastoupil do funkce tajemníka a doplnil si vzdělání na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Když udělal tečku za svým působením v Odrách, hledal další uplatnění v oboru, který je mu díky dlouholeté praxi blízký. Přihlásil se do druhého kola výběrového řízení na tajemníka přerovského magistrátu a představil svou koncepci fungování úřadu. „Ze sedmi uchazečů byl nejlepší. Rozhodlo, že je vzdělaný, má zkušenosti s výkonem funkce tajemníka a osobnostně se jeví jako silný a vytrvalý člověk – což náš úřad potřebuje,“ konstatuje přerovský primátor Vladimír Puchalský.

Nový šéf úřadu si je vědom toho, že se ho lidé budou ptát, jaké změny po svém nástupu chystá. Rovnou ale říká, že je předčasné o jakýchkoliv transformacích mluvit. „Musím se nejdříve sám důkladně seznámit se situací na magistrátu. Vím, že přicházím do týmu vzdělaných a schopných lidí – za významnou slabinu ale považuji nedostatečnou komunikaci mezi odbory. Pokusím se jí zlepšit,“ podotýká Petr Mlčoch. Zároveň dodává, že po nástupu do funkce se co nejdříve pustí do dokončení projektů, které na úřadě zůstaly rozpracovány po odchodu dlouholetého tajemníka Jiřího Bakalíka.

Petr Mlčoch o sobě prozradil, že je náročný sám k sobě i ke svému okolí – ale na druhou stranu mu nechybí empatie. Pomalu si začíná budovat vztah k Přerovu, o němž ví zatím více z doslechu či literatury „Vnímám Přerov především jako významné průmyslové město s bohatou historií – je to místo působení Jana Blahoslava i Komenského. Všeobecně je o něm známo i to, že mu citelně chybí poslední dva úseky D1, je tu špatná dopravní situace a nepřehlédnutelné jsou i sociální problémy města,“ říká závěrem tajemník Petr Mlčoch.

Přerovský magistrát zaměstnává 290 zaměstnanců, dále 17 uklízeček, 4 řidiče a 2 pradleny. Od 1. dubna byly zřízeny dva nové odbory – Kancelář tajemníka a Odbor řízení projektů a investic – takže v současné době má magistrát celkem 10 odborů a Útvar interního auditu.

Foto: Nový přerovský tajemník Petr Mlčoch nastoupil do úřadu 1. dubna.

Přerov 1. dubna 2015

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..