foto: rekonsrukce roku 2013 – Rodinný dům s kovárnou, Lipňanská 2, Penčice

Přerované, kteří chtějí soutěžit o nejkrásnější letošní předzahrádku a o nejpovedenější stavbu loňského roku, mají na podání přihlášky posledních pár dnů. Uzávěrka přihlášek do obou soutěží je 30. dubna.
Přerovská stavba roku 2014 navazuje na Fasádu roku, která má za sebou jedenáct úspěšných ročníků. Soutěž byla vypsána pro kategorie Novostavba roku, Fasáda rekonstrukce, Fasáda panelového domu a Interiér roku. Vítězové prvních tří kategorií mohou získat odměnu ve výši 40 tisíc korun – a majitel nejkrásnějšího interiéru si odnese 10 tisíc. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v červnu.
Zatímco „Přerovská stavba roku 2014“ má svého předchůdce, soutěž hledající nejkrásnější předzahrádku v Přerově či v místní části má svou premiéru. Kdo chce svou zahrádku přihlásit a pochlubit se s ní, má nejvyšší čas. „Soutěžní porota přihlášené předzahrádky navštíví v průběhu června a srpna – a výsledky zveřejní do 2. října. První místo získá 8 tisíc korun, druhé 5 tisíc a třetí příčka bude ohodnocena částkou 3 tisíce korun,“ uvedl radní Jan Horký.
Podrobné informace a soutěžní podmínky najdou zájemci v článcích Přerovská stavba roku 2014 a Předzahrádka roku 2015:

Přerovská stavba roku 2014

Přerovská stavba roku 2014 navazuje na Fasádu roku, která má za sebou jedenáct úspěšných ročníků. Jenomže letos nebudeme hodnotit jen fasády.  

Soutěž proto byla vypsána pro kategorie Novostavba roku, Fasáda rekonstrukce, Fasáda panelového domu a Interiér roku,“ uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek. Jak dále připomněl, zatímco u prvních třech kategorií musí jít o stavby, které byly zkolaudované, ohlášené či předané v roce 2014, poslední vypsaná kategorie může být až o rok starší – tedy z roku 2013. „Očekáváme, že v této části budeme hodnotit běžně přístupné interiéry restaurací a kaváren, zdravotnických a lékařských zařízení, obchodů, úřadů, nebo veřejných institucí. Odbornou porotu bude zajímat architektonická a výtvarná úroveň i řemeslný detail provedení,“ doplnil radní města a zároveň architekt Jan Horký. Přihlášky mohou zájemci posílat na adresu magistrátu do 30. dubna, do konce května pak odborníci všechna díla posoudí a v červnu vyhlásí výsledky.  „Pokud ovšem porota usoudí, že pro kategorii Přerovská stavba roku nesplňuje žádná stavba její požadavky, má právo nenavrhnout udělení titulu. Neudělit cenu může i v dalších kategoriích – když nebudou mít očekávanou úroveň,“ podotkl náměstek Pavel Košutek.  A jaké čekají na vítěze ceny? Vítězové Novostavby roku, Fasády rekonstrukce a Fasády panelového domu mohou získat odměnu ve výši 40 tisíc korun – a majitel nejkrásnějšího interiéru si pak může na své konto připsat10 tisíc.

ikona souboruPřihláška do soutěže

ikona souboruPřerovská stavba roku 2014 – podmínky soutěže

[clear]

Předzahrádka roku 2015

Zatímco „Přerovská stavba roku 2014“ má svého předchůdce, soutěž hledající nejkrásnější předzahrádku v Přerově či v místní části má svou premiéru. 

„Je zcela nová a jejím cílem je podpořit zájem lidí o zkrášlování veřejného prostoru. Soutěž jsme vyhlásili ve dvou kategoriích – Předzahrádka bytového domu a Předzahrádka rodinného domu. Podmínkou k účasti přitom není vlastnictví pozemku, na němž je předzahrádka vysazena,“ řekl radní Jan Horký. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit nejpozději do konce dubna, soutěžní porota přihlášené předzahrádky navštíví v průběhu června a srpna – a výsledky zveřejní do 2. října. První místo získá 8 tisíc korun, druhé 5 tisíc a třetí příčka bude ohodnocena částkou 3 tisíce korun.

ikona souboruPředzahrádka roku 2015 – podmínky soutěže

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..