Bezmála sto let starý park na přerovském náměstí Svobody má šanci na obnovu. Zástupci města se rozhodli, že ho přihlásí do grantové výzvy Nadace Proměny, která nabízí na revitalizaci vybraného prostranství až 25 milionů korun.
O tom, jak by měl park vypadat a jaké by měl mít do budoucna využití, se radní chtěli poradit i s lidmi. Ve středu 11. března proto pozvali občany na veřejné projednávání, které se konalo přímo v parku. Přišlo na šest desítek lidí, kteří se shodli, že tato odpočinková zóna by měla být zachována a zvelebena volali zejména po odstranění nevzhledných betonových ploch, po výsadbě nové zeleně a také stromů. Upozorňovali i na mobiliář parku, který je v zanedbaném stavu a zasloužil by si kompletní výměnu. Účastníci debaty ale nemluvili jen o případné budoucí podobě parku, ale také o tom, že tato zóna je součástí vyloučené lokality města, kde se pohybují nepřizpůsobiví lidé. Z tohoto důvodu zvažovali také realizaci hudebního altánku, který tu za první republiky stál – a o jeho obnově se znovu uvažuje. Debatující lidé ale vyjádřili obavy, že by se altánek mohl stát úkrytem bezdomovců a narkomanů.
Pokud jste se nestihli projednávání zúčastnit, máte stále možnost sdělit zástupcům města do pátku 13. března své názory prostřednictvím online dotazníku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..