V rámci propagace cyklistické dopravy proběhne v Přerově hned několik cyklistických akcí. Letos proběhne poprvé i společná vyjížďka s cyklisty z Hranic, které se letos nově připojily k Přerovu do soutěže Do práce na kole.

Nechejte pedály vašeho auta v klidu a místo toho šlápněte do pedálů svých kol. To je výzva pořadatelů soutěže „Do práce na kole“, do které se mohou zájemci registrovat od 12. března do konce dubna na stránkách soutěže. Jejím cílem je přimět zaměstnance, aby při jízdě do práce vyměnili auto za kolo – a udělali tak něco pro své zdraví i pro životní prostředí. Stačí sestavit dvou až pětičlenný tým, zaregistrovat se a v průběhu května se dát do počítání našlapaných kilometrů. „K celorepublikové akci se hlásí i město Přerov, kde vloni úspěšně proběhl první ročník soutěže, do níž se zapojilo 150 soutěžících z jedenácti firem a organizací,“ vzpomněl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.  Letos se do akce zaregistrovalo 26 českých a moravských měst – a poprvé se aktivně zapojilo i město Hranice. „Pro soutěžící z Přerova a Hranic jsme proto zorganizovali společnou akci. Na 16. květen je připravena cyklovyjížďka na hrad Helfštýn, kde bude pro účastníky připravena speciální prohlídka hradu a možnost vyzkoušet si elektrokola při jízdě do pořádného kopce,“ uvedl vedoucí odboru školství a sociálních věcí z hranického úřadu Vojtěch Bušina. „Za shlédnutí stojí také propagační video kampaně„, dodal cyklokoordinátor a hlavní organizátor za Přerov Jiří Janalík.

Pravidla soutěže „Do práce na kole“ a informace o doprovodných akcích najdou zájemci na stránkách www.dopracenakole.net. Firmy, které poskytují svým zaměstnancům nejlepší cyklo-podmínky, mají navíc šanci utkat se o titul Cyklozaměstnavatel roku. Hlavní cenou soutěže je skládací elektrokolo.

Kromě soutěže a cyklojízdy na hrad čekají na přerovské příznivce cyklistiky další akce. V sobotu 25. dubna proběhne na přerovské sokolovně druhý ročník dopravně-výchovné akce pro rodiny s dětmi „Na kole kolem sokolovny“. Ve stejný den bude symbolicky zahájena sezóna na cyklostezce Bečva spojená s bohatým doprovodným programem na Jadranu. „V úterý 28. dubna se v Přerově uskuteční jarní RETRO cyklojízda, na kterou mohou účastníci dorazit v retro kostýmu – a pět nejlepších získá odměnu. Start cyklojízdy je v 17 hodin z Horního náměstí od zámku. Cyklojízdy se zúčastní i zahraniční ambasador a destinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák na svém velocipedu,“ doplnil Jiří Janalík. V pondělí 1. června od 17 hodin pak čeká na účastníky soutěže slavnostní vyhlášení výsledků – konat se bude v parku Michalov a součástí bude doprovodný program pro dospělé i pro děti. Fotografie z loňského ročníku si můžete prohlédnout zde.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..