Staňte se Přerovským rádcem

Přerov/ Hodnotit práci radnice doma u televize, se sousedy před domem, nebo v hospodě u piva? Zbytečné! Tam vás vedení přerovské radnice neuslyší…

Touto větou začíná „vstup“ do nové sekce webových stránek města Přerova, která zve občany do týmu Přerovských rádců. Ti mohou primátorovi a jeho náměstkům poradit ve sporných otázkách, přinést svůj pohled na věc, reagovat na rozhodnutí politiků. Kritizovat, ale i pochválit. Stačí se přihlásit na adrese prerovsky.radce@prerov.eu a po obdržení přihlašovacích údajů začít s vyplňováním ankety či názorového prostoru.

„Chceme si i takto vyslechnout náměty, postřehy, připomínky a rady občanů. Radnice je otevřená názorům – a toto je konkrétní možnost, jak se Přerované mohou zapojit a říct nám, co si myslí,“ uvedl přerovský primátor Vladimír Puchalský. Zájemci, kteří se zaregistrují, dostanou své pořadové číslo a zvolí si heslo, kterým se budou přihlašovat přímo na webové stránky Přerova, kde už je připraven nový názorový prostor. Když se objeví nová anketa – či dotaz na vyjádření názoru – budou zaregistrovaní účastníci automaticky kontaktováni na uvedený mail. A pak se stačí jen přihlásit a pustit se do rad. „Počítáme i s respondenty, kteří nejsou připojeni k internetu. Ti budou moci anketu vyplnit a odevzdat v Městském informačním centru,“ doplnila Lenka Tomečková z oddělení marketingu přerovské radnice.

Přerovští rádci se mohou hlásit kdykoliv – a hned budou přizváni do týmu. „Čeká na ně už první baterie osmnácti otázek k vyplnění – týká se prevence kriminality a romských asistentů, kteří se v následujících týdnech začnou objevovat v ulicích Přerova. Co by jim rádci chtěli říct? I na to bude prostor,“ uvedl radní Jiří Kohout. Otázky pro první rádce budou směřovat i k ubytovnám, bezdomovcům či nepřizpůsobivým lidem.

Postupně se budou moci respondenti vyjadřovat k dopravě, životnímu prostředí, ke kulturnímu programu, nebo třeba k úpravám Michalova. V závěru bude i otevřené políčko k vyplnění: Co mě v Přerově trápí a nesouvisí s tímto dotazníkem.

S výsledky ankety i s jednotlivými názory rádců budou seznámeni radní, výstupy budou veřejně k dispozici i na webu města a na stránkách radničních novin.

A kromě toho přichází i výzva pro „kreativce“ – Hledáme logo pro Přerovského rádce. Navrhnete nám ho? Logo, které radní vyhodnotí jako nejnápaditější, získá odměnu 2000 korun. Své návrhy mohou zájemci posílat do 30. března na adresu: prerovsky.radce@prerov.eu.

Podrobnější informace o stručných podmínkách zadání soutěže jsou zveřejněny na webových stránkách města.

Přerov 26. února 2015

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..