Celý minulý týden jsme pro Vás natáčeli předvolební rozhovory s lídry všech 12 kandidátek ucházejících se o Vaše hlasy v komunálních volbách. V následujících dvou týdnech Vám každý den představíme jednoho z kandidátů na post primátora Přerova, a to podle pořadových čísel, která jim byla před volbami vylosována.


Nejvyšší pořadové číslo (12) si pro letošní přerovské komunální volby vylosovala kandidátka STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ. Tu do voleb vede někdejší ministr dopravy Antonín Prachař. Kdy podle něj bude dostavena dálnice a s kým by po volbách nerad zasedl ke společnému stolu, se dozvíte ve videu.

TOTO JE NÁŠ POSLEDNÍ PŘEDVOLEBNÍ ROZHOVOR, zítra a pozítří nás již čeká volební hlasování. Přejeme Přerovanům při volbách šťastnou ruku a co nejvyšší účast.


V letošních přerovských komunálních volbách se o vaše hlasy uchází dvanáct kandidátek. Tu jedenáctou utvořili občanští demokraté v čele s Michalem Záchou. Proč dává přednost fotbalu v Kozlovicích a za co je ochoten pochválit současnou koalici, se dozvíte v našem videu.


S číslem 10 půjdou do přerovských komunálních voleb komunisté s Josefem Neklem v čele. Kolik umí cizích řečí a co nejvíce vyčítá dosluhující koalici, se dozvíte ve videu.


S lídrem a jediným členem přerovské kandidátky strany JAUNER Československo 2018, Jánem Koníčkem, se nám zkontaktovat nepodařilo. Rozhovor nám ale poskytl zakladatel strany Václav Šimek, jenž Jána Koníčka mediálně zastupuje. Vzhledem k tomu, že strana JAUNER vzešla z cirkusového prostředí, došlo i na otázku týkající se cirkusového šapitó.


Lídrem kandidátky OK Přerov je lékař a dlouholetý zastupitel Michal Chromec. Prozradil nám, proč nemůže říct, že chce být primátorem, a zodpověděl i diváckou otázku týkající se uprchlické krize.


Sedmým respondentem naší předvolební ankety je stávající náměstek primátora Petr Měřínský – lídr kandidátky ANO 2011. Jak by ohodnotil koalici, jíž je stále součástí? A má číslo na Andreje Babiše?


Lídrem společné kandidátky KDU-ČSL a TOP 09 je středoškolský učitel Tomáš Dostal. Co mu na jeho kandidaturu říkají žáci a kolik obyvatel bude mít Přerov v roce 2028, se dozvíte ve videu.


Co konkrétně by lídr kandidátky Společně pro Přerov a Piráti – architekt Jan Horký – udělal s Lagunou? A chtěl by v Přerově namísto stávající knihovny Kaplického blob? Dozvíte se v našem dalším, v pořadí pátém předvolebním mini rozhovoru.


S číslem 4 půjde do voleb kandidátka Za prosperitu Přerova a jeho místních částí vedená Radkem Pospíšilíkem. S kým vylučuje povolební spolupráci a co je jeho programovou prioritou, se dozvíte ve videu.


Třetí předvolební mini rozhovor patří Jiřímu Kafkovi. Někdejší vedoucí propagace Přerovských strojíren je nyní lídrem kandidátky SPD Tomia Okamury. Ta si pro komunální volby v Přerově vylosovala pořadové číslo 3, proto i rozhovor s Jiřím Kafkou přichází jako třetí v pořadí.


V pořadí druhý předvolební mini rozhovor, tentokráte s lídrem kandidátky „Přerov 2018 – SNK a Soukromníci“, bývalým primátorem Jiřím Lajtochem.


Pořadové číslo 1 má v letošních přerovských komunálních volbách kandidátka ČSSD. Proto také zveřejňujeme rozhovor s jejím lídrem – Radovanem Rašťákem – jako první.