V sobotu 28. 10. 2017 se uskutečnil již 14. ročník závodu společných skladeb a dvojic a trojic v moderní gymnastice Creative Caps cup. Do sportovního kalendáře podzimních soutěží si trenérky ze 16 oddílů České a Slovenské republiky naplánovaly start na naší soutěži. Své umění ukázaly závodnice ve společných skladbách a stále populárnějších dvojicích a trojicích. V akci byly obruče, míče, kužele i stuhy, skladby předvedly dvě provedení, dvojice a trojice jedno.

V dopoledním bloku se divákům představily společné skladby Nadějí nejmladších A a B ročníků narození 2010 a 2008, nadějí starších a skladby dvojic a trojic. Závod zahájily společné skladby
Nadějí nejmladších B, kde se suverénními vítězkami staly závodnice KMG Danubia. Stříbrné medaile získaly závodnice SK MG Veselí nad Moravou a bronz si odvezly gymnastky z Vyškova . Domácí tým ve složení Viktorie CÍNOVÁ, Veronika CHATRNÁ, Alžběta SLEZÁKOVÁ, Terezie ŠEVČÁKOVÁ, Tereza ÚRUBKOVÁ, Natálie ZEMANOVÁ a Michaela KORITAROVÁ si pod
dohledem rodičů a domácích fanoušků vybojoval velmi slušné páté místo z celkových devíti startujících týmů. Výkony nejmladších členek závodního oddělení domácí prostředí zbytečně svázalo
a zdaleka nepředvedly, co umí.

Zlaté medaile v kategorii společných skladeb Naděje nejmladší A ve skladbách bez náčiní získaly závodnice SK Provo Brno, stříbrné KMG Danubia a bronz putoval do Veselí nad Moravou.

V kategorii Naděje starší poměřilo své síly s pěti stuhami pět společných skladeb. Dvě sady medailí – zlatá a bronzová – putovaly do brněnského oddílu SK TART MS Brno. Mezi Brňačky se na stupně vítězů vklínily gymnastky TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pro diváky atraktivní a zajímavými se postupem času staly i soutěže dvojic a trojic. Přerovský oddíl dopoledne v kategorii Naděje mladší reprezentovala dvojice ve složení Monika TOMEČKOVÁ a
Anna SLEZÁKOVÁ, které se představily v sestavě se dvěma obručemi. Za sestavu s náčiním, které je pro obě závodnice nové, získaly známku 5,00 a v sobotu jim patřila pátá příčka. Zlato vybojovala trojice z Vyškova, stříbro slovenské duo z KMG Danubia Bratislava a bronz získala trojice SK Provo Brno.

V Nadějích starších se pak představilo celkem osm týmů. Zlatá byla dvojice z Provo Brno, stříbro si odvezlo duo z Bratislavy a bronzová skončila trojice oddílu SK MG Havířov.

V odpolední části se na závodním koberci vystřídaly společné skladby nadějí mladších a juniorek a dvojice a trojice kategorií juniorky a seniorky. V kategorii Naděje mladší, ve které se na startovním poli sešlo nejvíce týmů z celého závodu, přerovský oddíl reprezentovala společná skladba ve složení Tamara BĚHALOVÁ, Nela HASOŃOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ. Pátá členka týmu, Olivie DOČEKALOVÁ, sledovala klání kvůli boji se spálovou angínou výjimečně z tribuny. Děvčata, která se připravují pod vedením Alice a Ivy Otáhalových, od posledních závodů udělala opět obrovský kus práce a za své výkony na domácí půdě nakonec získala krásné páté místo z celkových dvanácti startujících. Předepsané náčiní obruče a kužele v poli startujících suverénně nejlépe zvládly děvčata z SK TART MS Brno, stříbro putovalo do oddílu SK MG Mantila Brno a bronzové medaile vybojoval tým Vyškova.

Juniorky spolu s nadějemi staršími prezentují letos své výkony ve skladbách se stuhami. I díky velmi náročnému předepsanému náčiní na zvládnutí techniky, je v těchto kategoriích letos o poznání na závodních plochách méně startujících. Do Přerova dorazily pouze dva. S velkým náskokem zvítězilo družstvo SK TART MS Brno nad společnou skladbou z SK MG Mantila Brno.

Divácky atraktivní souboj pak nabídl závěr závodu, ve kterém bojovaly dvojice a trojice juniorek a seniorek. Domácí klub TJ Spartak Přerov měl své zastoupení v obou kategoriích. Juniorek se na
startovním poli sešlo celkem 10. Zlaté medaile putovaly do Vyškova, stříbro zůstalo „doma“ díky přerovským juniorkám Stele DOČEKALOVÉ, Denise KARASOVÉ a Kateřině VAŘÁKOVÉ,
které předvedly skladbu se dvěma páry kuželů a jednou obručí. Bronz získala dvojice SKP MG Brno. V kategorii juniorek se představil i další domácí tým – dvojice Emma POLÁKOVÁ a Anna
POSPÍŠILOVÁ, které se představily ve skladbě se dvěma páry kuželů. Chyby v provedení je v sobotu odsunuly na devátou příčku.

Vrcholem sobotního klání se pak stala kategorie dvojic a trojic seniorek, ve které o cenné kovy bojovalo domácí duo ve složení Blanka BOŘUTOVÁ a Sára ZBOŽÍNKOVÁ. Choreograficky
velmi nápaditou a taneční skladbu se dvěma obručemi ohodnotily rozhodčí známkou 10,05, která byla v této kategorii nejvyšší. Stejnou známku však získala i trojice z Veselí nad Moravou a tak o rozdělení medailí musela nakonec rozhodnout známka za provedení, která posunula domácí dvojici na druhé místo. Třetí místo pak patřilo závodnicím z SSK Vítkovice.
Závod se vydařil i po pořadatelské stránce. Velký dík patří rodičům všech 21 domácích závodnic, kteří spolu s trenérkami a realizačním týmem dokázali vytvořit nadstandartní příjemné prostředí pro všechny startující. Pro moderní gymnastky i jejich trenérky byl závod součástí příprav před nadcházejícími přebornickými a mistrovskými soutěžemi.