Grymov – Populární závod, který patří k tradičním sportovním událostem, si nenechala ujít celá řada závodníků. Rekord z loňska sice nepadl, ale i tak se počet registrací zastavil na pěkném čísle 118.

Krásné jarní počasí komplikoval závodníkům nepříjemný vítr. V mužské kategorii si pro vítězství doběhl kroměřížský Tomáš Navrátil, který se v posledním kolem odpoutal od svého největšího rivala Tomáše Štajnera z týmu AK Drnovice a o 16 vteřin vyhrál v čase 33:27.

Mezi ženami se z vítězství tradičně radovala Petra Kamínková, která mimo jiné drží traťový rekord. Nejstarším běžcem byl Jindřich Tomíšek ročník 1939, který závodí za Orel Horní Moštěnice.